src psikoteknik reklam

SRC NEDİR ? SRC BELGE ALMA ?

 Src belge alma , src , src online , src test, src İstanbul, src alma, src kartı , src adres   

Src belgesi nedir sorusunu kısaca yanıtlayalım.

Ulaştırma Bakanlığı’nın zorunlu kıldığı ticari araç kullanan, Şehir içi, şehirler arası ve uluslar arası  yük, yolcu taşımacılığı yapan sürücülerin alması gereken bir belgedir.

Ehliyet kadar önem taşımaktadır. Src belge alma ciddi ve src teknik bir iştir.

Bu belge şoförlük mesleğini icra edenlere, belirli koşulları yerine getirmek şartıyla verilmektedir. Src belgesi karayolu taşımacılığı yapan her şoför için ehliyet kadar önem taşımaktadır. Bu belge meslek yeterliliğini gösterir.

Src kendi içerisinde dörde ayrılır.

SRC – 1 Uluslar arası yolcu taşımacılığı

SRC – 2 Şehirler arası yolcu taşımacılığı

SRC – 3 Uluslar arası yük eşya ve kargo taşımacılığı

SRC – 4 Şehirler arası yük eşya ve kargo taşımacılığı ,

Bu belgelerden SRC1’ni alan aynı zamandaSRC2 yi, SRC3 ü alanda SRC4 dü almış sayılır.

Şehirler arası ve uluslar arası yolcu veya yük  taşımacılığıyapan her şoföre gereklidir. Src alma zorunludur.

Şoför esnafı en kısa zamanda mesleki yeterlilik belgesi (src) almak zorundadırlar.  Aksi halde cezai işleme maruz kalacaklardır.

SRC belgesini alabilmek için 25.02.2003 tarihinden önce C, D, E sınıfı  ehliyeti olanlar ve B sınıfı ehliyeti olanlar  ise 25.02.2003 tarihinde önce  S.S.K veya  BAĞKUR (sosyal güvenlik kurumlarından) her hangi birine giriş yaptırmış olması şartı aranmaktadır.

Bu şekilde SRC başvurularına muafiyet diyoruz. Başvuruda bulunanlar src belgesi sorgulama sayfalarından veya firmamıza müracaat ederek bilgilenebilirler.

Ayrıca src dilekçe örneği de edinilebilir.
best antivirus software for windows 7

Muafiyete hak kazanan kişilere src karti , src adres bilgilerinin verildiği yere gönderilecektir. Bu şartları yerine getiremeyen şoförler SRC belgesi veren bakanlık onaylı kurslara giderek src eğitimi almaları karşılığında bakanlığın açmış olduğu src sınavını kazanarak alacaklardır. Bu şekilde de src karti hak endenler src adres bilgilerinin verildiği yere gönderilecektir. Kazasız bol kazançlı günler dilerim.

zp8497586rq

.